دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

رییس شورای شهر کرمانشاه:

شرم‌آور است که کرمانشاه حتی یک "شهربازی" ندارد/ تله‌کابین را در "سراب قنبر" اجرایی کنیم

رییس شورای شهر کرمانشاه با ابراز تاسف از نبود اماکن تفریحی در کلانشهر کرمانشاه گفت: شرم آور است که حتی یک شهربازی نداریم و امیدواریم با حضور سرمایه گذار بخش خصوصی هرچه سریعتر شاهد راه اندازی یک شهربازی مدرن در کرمانشاه باشیم.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، پوریا فخری یکی از معضلات اصلی شهر کرمانشاه را نبود اماکن تفریحی در آن عنوان کرد و افزود: واقعا شرم آور است که کلانشهر کرمانشاه با بیش از یک میلیون نفر جمعیت حتی یک شهربازی هم ندارد.

وی افزود: در حال حاضر تنها اماکن تفریحی این شهر پارک ها و فضاهای سبزی است که در سالهای گذشته ایجاد شده و مردم یک مکان مناسب برای تفریح و سرگرمی مانند شهربازی و تله کابین و... ندارند.

فخری با اشاره به تعطیلی چندساله شهربازی کرمانشاه و پیگیری بازسازی و راه اندازی مجدد آن، گفت: متاسفانه سرمایه گذار قبلی شهربازی دچار مشکلاتی بود که از طریق دادگاه خلع ید او را دراین پروژه گرفتیم و حالا به دنبال سرمایه گذار جدید برای این پروژه هستیم.

رییس شورای شهر کرمانشاه از تدوین بسته سرمایه گذاری برای این مکان تفریحی خبر داد و افزود: اجرای این بسته نیازمند سرمایه گذاری 170 میلیارد تومانی است و اگر سرمایه گذاری این میزان آورده داشته باشد، زمین پروژه در اختیار او قرار می گیرد.

فخری با بیان اینکه تا پای کار آمدن سرمایه گذار نمی توان زمان دقیقی برای اجرای این پروژه تعیین کرد، ابراز امیدواری کرد هرچه سریعتر سرمایه گذار توانمندی برای اجرای این پروژه پای کار بیاید.

وی افزود: معتقدم یک شهربازی برای کلانشهر کرمانشاه کافی نیست و این شهر به اجرای چندین پروژه شهربازی و مکان تفریحی نیاز دارد و ما باید فکر ساخت یک شهربازی سرپوشیده هم باشیم که بتوان در ایام مختلف سال از آن استفاده کرد.

چرا باید اجرای "تله کابین" را معطل نظر میراث فرهنگی کنیم/ این پروژه می‌تواند در "سراب قنبر" اجرایی شود

این مسئول در ادامه به مشکلات پروژه "تله کابین" هم اشاره کرد و افزود: این پروژه سالهاست مشکل میراثی دارد و باید منتظر موافقت اصولی میراث فرهنگی برای اجرای این پروژه باشیم،  درحالیکه طی این سالها می توانستیم تله کابین را درجایی دیگری مثلا در محدوده سراب قنبر که فضای مناسب برای این کار وجود دارد، اجرایی کنیم.

فخری گفت: چرا باید معطل دریافت یک موافقت اصولی بمانیم و مردم را این همه سال چشم انتظار بگذاریم، در حالی که می شود همین پروژه را جای دیگر اجرایی کرد.

فخری گفت: اجرای همه امکانات تفریحی را نباید در محدوده تاقبستان برنامه ریزی کرد و باید بخشی از امکانات به سمت جنوب شهر هم سوق داده شود تا مردم مجبور نباشند برای استفاده از این امکانات از این سر شهر به آن سر شهر بیاند.

رییس شور ای شهر کرمانشاه با تاکید بر لزوم جذب سرمایه گذار برای ساخت اماکن تفریحی در کرمانشاه گفت: متاسفانه یکی از مشکلات ما در این زمینه تنگ نظری برخی مسئولان استان است، به طوری که حاضر نیستند سرمایه گذار سود بسیاری ببرد و از طرفی احترامی که باید برای سرمایه گذار قائل نیستند و همین  امر موجب شده سرمایه گذاران از کرمانشاه فراری شده و به سایر استان ها جهت سرمایه گذاری بروند.

پیگیر جابجایی "خیابان غذا" هستیم/ کرمانشاه خیابان های دیگری مثل "خیابان موسیقی" می خواهد

فخری در ادامه از خیابان غدا به عنوان یکی دیگر از اماکن تفریحی و گردشگری در شهر کرمانشاه یاد کرد و افزود: متاسفانه جانمایی خوبی در خصوص این خیابان صورت نگرفته و همین امر موجب بروز مشکلاتی شده است.

وی افزود: این خیابان در محلی جانمایی شده که امکان بروز تصادف را در خیابان کنار آن افزایش داده و از طرفی معبر عبور مردم هم دچار مشکل شده است.

رییس شورای شهر کرمانشاه از پیگیری برای جابجایی این خیابان خبر داد و افزود: قرارگیری این خیابان در یک مکان مناسب می تواند ضمن ایجاد جاذبه گردشگری، به ایجاد اشتغال و رونق اقتصاد کسبه آن کمک کند.

فخری گفت: در کنار این خیابان، کرمانشاه به چندین خیابان دیگر از جمله خیابان موسیقی هم نیاز دارد.

وی افزود: با راه اندازی خیابان موسیقی و فعالیت گروه های موسیقی سنتی و محلی در آن، مکانی شاد و مفرح برای اوقات فراغت خانواده ها و جوانان ایجاد خواهد شد. / ایسنا

کد خبر : 62389

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha