دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

امام جمعه کرمانشاه:

دشمن از پیشرفت و اقتدار ایران به وحشت افتاده است

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به پیشرفت و اقتدار روز افزون ایران، گفت: دشمنان تاب و تحمل وجود یک ایران قدرتمند را در منطقه خاورمیانه و جهان ندارد و برای همین به هر حربه و حقه ای دست می زند تا حرکت ایران و انقلاب را در این مسیر کند کنند.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، آیت الله مصطفی علما در خطبه های نماز جمعه (22 مهر) با تبریک میلاد باسعادت رسول مهربانی پیامبر اعظم (ص) گفت: پیامبر سراج منیر بود و ماموریت داشت که انسان ها را از ظلمات و تاریکی به سمت نور ببرد.

وی افزود: انسانی که تاریکی درونش را فراگیرد شیطان به راحتی بر او مسلط می شود و پیامبر (ص) مبعوث شد تا انسان را از تاریکی های درون و از تاریکی جهل و نفاق و بدی و ... نجات دهد.

آیت الله علما گفت: روش پیامبر (ص) در این مسیر باید برای ما الگو باشند، چرا که ایشان هم مبشر بودند و هم انزاردهنده و این روش تربیتی درست برای انسان هاست که هم باید آنها را امیدوار کرده و بشارت داد و هم باید آنها را از عواقب کارهای نادرستشان ترساند و به آنها هشدار داد.

امام جمعه کرمانشاه گفت: پیامبر داعی الی الله بود و تمام تلاش خود را به کار گرفت که انسان ها را از بدی به سوی نور خداوند هدایت کرده و آنها را در این مسیر قرار دهد و تمام سختی ها را برای نجات انسان ها تحمل کرد و این نشات گرفته از وجود مهربان او بود.

آیت الله علما در ادامه با اشاره به اغتشاشات اخیر گفت: انقلاب ایران از این موارد در طول عمر خود بسیار دیده و همواره به مسیر خود استوار ادامه داده است، چرا که سند این انقلاب خون پاک شهیدان است و کسی نمی تواند مانع پیشرفت این انقلاب شود.

وی افزود: دشمنان از همین قدرت و پیشرفت و اقتدار به وحشت افتاده اند و به هر حربه و حقه ای دست می زنند تا مگر قدری حرکت انقلاب را در این مسیر کند کنند.

وی تصریح کرد: یکی از مصادیق مهم این اقتدار این است که رییس جمهور ما در خود آمریکا خواستار محاکمه رییس جمهور سابق و جنایتکار این کشور می شود و این درحالی است که در دوره پهلوی همین ها در ایران ارباب بودند و برای خودشان حکومت می کردند و کسی جرات مخالفت با آنها را نداشت.

آیت الله علما گفت: این عزت و اقتدار و تمام پیشرفت و دستاوردهای انقلاب طی این سالها باید هم برای بزرگترها یادآوری شده و هم به جوانان و نوجوانان گفته شود، بنابراین همه باید در مسیر جهاد تبیین فعالیت کنند و واقعیت های موجود را شفاف بیان کنند. / ایسنا

کد خبر : 62401

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha