پنج شنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

معاون استانداری اعلام کرد:

رشد هفت درصدی صادرات کرمانشاه در 6 ماهه اول امسال

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: میزان صادرات استان در نیمه نخست امسال از هفت درصد رشد برخوردار است که امیدواریم با توجه به برنامه های در دست انجام، این میزان در شش ماهه دوم سال با رشد بیشتری نیز همراه شود.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، بهراد باباخانی در جلسه کارگروه صادرات کالاهای غیر نفتی استان اظهار داشت: علاوه بر اینکه اقدامات ارزشمندی برای تردد حدود 550 هزار زائر اربعین صورت گرفت، از توجه به صادرات و توسعه تجارت غافل نشدیم.

وی گفت: توسعه تجارت و افزایش صادرات استان از برنامه های اصلی و مهم استان است.

وی در ادامه خواستار بررسی دقیق روند صادرات در مرزهای استان شد و گفت: در آینده نزدیک کمیته ای با محوریت دفتر اقتصادی استانداری و با حضور دستگاه های صمت، گمرک،  اتاق بازرگانی و راهداری به منظور بررسی میزان صادرات در مرزهای استان تشکیل خواهد شد که بعد از تهیه گزارش توسط این کمیته، جلسات بعدی کارگروه توسعه صادرات در همان مرزها تشکیل خواهد شد، زیرا با جدیت به دنبال افزایش صادرات و تجارت به منظور کمک به رونق اقتصادی در استان هستیم.

وی همچنین خواستار تعیین یکی از مرزهای استان به منظور ایجاد مرز تخصصی در راستای کمک به توسعه صادرات و تجارت بیشتر در استان شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه بر نقش ارائه برنامه های آموزشی به تجار و افراد شاغل در بخش صادرات استان به منظور رونق اقتصادی در مرزها تاکید کرد. / ایسنا

کد خبر : 62402

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha