پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

نشست صمیمی هیئت رئیسه دانشگاه رازی با دانشجویان

نشست صمیمی هیئت رئیسه دانشگاه رازی با دانشجویان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس،  دکتر محمدنبی احمدی ریاست دانشگاه به همراه هیئت رئیسه دانشگاه به منظور تعامل و بررسی مشکلات خوابگاهی و صنفی دانشجویان، شامگاه یکشنبه ۲۴ مهرماه ۱۴۰۱، در حسینیه پیامبر اعظم (ص) در نشستی صمیمانه، میهمان دانشجویان شد.

در این نشست، رئیس دانشگاه رازی ضمن عرض خیرمقدم به ورودی های جدید که پس از دوسال تعطیلات کرونایی به دانشگاه آمدند، از دانشجویان حاضر خواست تا دغدغه‌ها و مطالبات خود را بیان کنند.
در ادامه، دانشجویان به بیان مطالبات، نقطه نظرات انتقادات، دیدگاه‌ها و طرح مسائل و مشکلات خود در بخش‌های مختلف دانشگاه پرداختند.

از جمله مطالبات و دغدغه‌های مطرح شده در این نشست از سوی دانشجویان؛ ضرورت تجهیز هرچه بیشتر آزمایشگاه‌های دانشگاه، توجه به مسائل رفاهی دانشجویان از جمله افزایش میزان تسهیلات دانشجویی، توجه به کیفیت و قیمت مناسب غذای دانشجویی، افزایش ساعت کار اورژانس و پزشک درمانگاه، اختصاص سرویس در محوطه پردیس دانشگاه جهت تسهیل در تردد دانشجویان به خوابگاه‌ها و سلف سرویس و کلاس‌ها بود.

تجهیز نمازخانه‌ در برخی از دانشکده ها، ارتقاء سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی، افزایش سرعت اینترنت در خوابگاه‌ها، سیستم‌های روشنایی معابر،  نظارت بر قیمت اقلام در برخی از بوفه‌های دانشگاه، بازنگری در ساعات ورود و خروج دانشجویان دختر ساکن در خوابگاه ها از دیگر موضوعات بود.

اما از مهم‌ترین دغدغه‌های دانشجویان؛ ایجاد بسترهای لازم برای بیان شفاف و آزادانه مطالبات بود که در این جلسه مطرح شد. ضرورت توجه هر چه بیشتر مسئولان دانشگاه به اجرای برنامه‌های فرهنگی با هدف ایجاد شور و نشاط و امید و انگیزه در بین دانشجویان از دیگر دغدغه‌های مطرح شده بود.

همچنین دانشجویان عراقی حاضر در این نشست نیز ضمن قدردانی از مسئولان دانشگاه، به بیان برخی از دغدغه‌های خود در خصوص مدت زمان اقامت و... پرداختند.

دکتر محمدنبی احمدی رئیس دانشگاه رازی پس از استماع مطالبات، دغدغه‌ها، انتقادات و نقطه نظرات دانشجویان، در سخنانی، تداوم این جلسات را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: از اینکه بی‌واسطه در بین دانشجویان عزیز در جریان مسائل و مشکلات شما قرار گرفتم بسیار خرسندم، شما امانت خانواده‌ها در نزد ما هستید و تمام همّ و غم ما تلاش برای فراهم آوردن محیطی بانشاط، امن و آرام برای تحصیل و علم آموزی دانشجویان است.

دکتر احمدی مطالبه گری را ویژگی بارز دانشجویان دانست و تأکید کرد: همه دغدغه‌های دانشجویان عزیز را شنیدم و قطعاً موارد و موضوعات مطرح شده در این نشست مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

دکتر احمدی در پاسخ به دغدغه برخی از دانشجویان پیرامون اشتغال گفت: از مهمترین دغدغه‌ها و برنامه‌های ما  برای دانشجویان، بحث توانمندسازی، مهارت افزایی و اشتغال این عزیزان است و در جلسات آتی با دانشجویان عزیز مفصل در این خصوص صحبت خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه رازی حضور منظم دانشجویان در کلاس های درس را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد:  بسیاری از دانشگاه‌ها، روزهای آغازین سال تحصیلی را به صورت غیرحضوری برگزار کردند اما با تلاشهای بسیار، خوشبختانه فعالیت های آموزشی در دانشگاه رازی همزمان با آغاز سال تحصیلی به صورت حضوری از سر گرفته شد و از دانشجویان عزیز می خواهیم که به صورت منظم در کلاس‌های خود شرکت کنند و برای جلوگیری از بروز هرگونه اختلال در روند فعالیت‌های آموزشی از غیبت در کلاس‌ها بپرهیزند.

دکتر احمدی بار دیگر مطالبه گری و بیان آزادانه مطالبات دانشجویان را مورد تأکید قرار داد و گفت: معتقد هستیم که هیچکس نباید از انتقاد دانشجویان در امان باشد چرا که شأن دانشجویان را بسیار بالا می دانیم.

دکتر احمدی پرهیز از نگاه سیاسی و رفتار دوگانه در محیط دانشگاه را مورد تأکید قرار داد و افزود: در دانشگاه رازی هیچکس حق ندارد دانشجویان را برای بیان مطالبات و انتقادات مورد تهدید قرار دهد، اما انتظار ما از دانشجویان عزیز این است که مطالبات خود را بر مدار قانون بیان کنند.

رئیس دانشگاه رازی در پایان با آرزوی سلامتی و موفقیت برای همه دانشجویان، بار دیگر خواستار تداوم این نشست ها و فراهم نمودن بسترهای لازم بیان مطالبات و دغدغه‌های دانشجویان شد و تأکید کرد: ارتقاء هرچه بیشتر مجموعه بزرگ دانشگاه رازی هدف والایی است که همواره در این راستا تلاش خواهیم کرد.

 

کد خبر : 62414

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha