دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

مدیرکل میراث فرهنگی استان:

فاز اول موزه منطقه‌ای کرمانشاه تابستان سال آینده افتتاح می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: تلاش داریم تالار اصلی موزه منطقه‌ای کرمانشاه را تا پایان تابستان سال آینده به افتتاح برسانیم.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، محمدرضا سهیلی، در تشریح آخرین وضعیت پروژه موزه منطقه ای کرمانشاه، اظهار کرد: روند اجرایی این پروژه سال 1353 آغاز شد و علیرغم گذشت حدود 50 سال و تکمیل تمام موزه های مشابه در کشور، این پروژه کماکان بلاتکلیف مانده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه با اشاره به پیگیری های انجام شده برای به سرانجام رسیدن این پروژه، اظهار کرد: در سفر چندماه پیش رئیس جمهور به کرمانشاه حدود 40 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل موزه منطقه ای کرمانشاه اختصاص داده شد که معتقد بودیم کفاف نمی دهد، برای همین رایزنی هایی را برای افزایش این میزان اعتبار انجام دادیم.

وی تصریح کرد: در نشست هفته گذشته قرارگاه ملی اشتغال استان که به ریاست معاون اجرایی رئیس جمهور در تهران برگزار شد، با طرح مشکلات حوزه گردشگری استان، بودجه سفر ریاست جمهوری به کرمانشاه -برای حوزه گردشگری- از 130 میلیارد تومان به 200 میلیارد تومان افزایش یافت که بخشی از آن را برای تکمیل پروژه موزه منطقه ای اختصاص می دهیم.

سهیلی با بیان اینکه قرار است اعتباری 70 میلیارد تومانی ظرف مدت سه سال به پروژه موزه منطقه ای کرمانشاه تزریق شود، گفت: این پروژه ظرف یک ماه  آینده از طریق مناقصه واگذار می شود و بنا داریم یک پیمانکار توانمند را برای این پروژه انتخاب کنیم.

وی با تاکید براینکه تکمیل پروژه موزه منطقه‌ای کرمانشاه مرحله به مرحله  پیش خواهد رفت، افزود: در گام اول تلاش داریم تالار اصلی موزه را تا تابستان سال آینده تکمیل کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان در خصوص استحکام پروژه موزه منطقه ای کرمانشاه با وجود گذشت سالها از آغاز احداث آن نیز گفت: طبق مطالعات انجام شده، سازه این بنا سازه ای مستحکم است. ضمن اینکه سازه این پروژه قدمت چندانی ندارد.

وی پیشرفت کنونی این پروژه را نیز حدود 50 درصد اعلام کرد و افزود: پس از تکمیل موزه حدود 15 هزار قلم شی تاریخی استان را در آن برای مردم به نمایش می گذاریم. / ایسنا

کد خبر : 62416

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha