چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

استاندار کرمانشاه:

باید جلوی فعالیت تعاونی‌های مسکن مشکل‌دار گرفته شود

استاندار کرمانشاه گفت: به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست که تعاونی های مسکن مشکل دار که برای اعضا نگرانی بوجود آورده اند، ادامه فعالیت داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، بهمن امیری مقدم در نشست شورای مسکن استان اظهار داشت: تلاش برای ساخت مسکن مردم از مهمترین برنامه های کاری در استان است که هر گونه اقدام و تلاش در این راستا دارای اجر دنیوی و اخروی خواهد بود.

وی همچنین با تاکید بر ساماندهی و مشخص نمودن وظایف کاری هر کدام از تعاونی های مسکن استان ادامه داد: ساماندهی تعاونی های مسکن استان کاری الزامی است، زیرا با این برنامه از یکسو از فعالیت تعاونی های کم کار و مشکل دار جلوگیری می شود و از سوی دیگر شرایط کاری برای دیگر تعاونی ها که فعال و پرکار هستند، تبیین می شود.

رئیس شورای مسکن استان تصریح کرد: به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست که تعاونی های مسکن مشکل دار که برای اعضا نگرانی بوجود آورده اند، ادامه فعالیت داشته باشند و اگر چنین موردی دیده شود حتما با دستگاه خاطی برخورد خواهد شد.

وی عنوان کرد: از دستگاه های ذیربط انتظار داریم که هر چه سریعتر تعاونی هایی که به عهد خود با اعضا تعاونی خود عمل نکرده اند، تعیین تکلیف و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری کنند.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان ساخت: متاسفانه میراث خوبی از عملکرد بعضی از تعاونی های مسکن در استان به جا نمانده که وظیفه دستگاه های اجرایی ذیربط تعیین تکلیف هر چه سریعتر آنها است.

امیری مقدم در ادامه با اشاره به گردش مالی سالانه 12 هزار میلیارد تومانی در بخش مسکن استان افزود: این گردش مالی برای چهار سال نزدیک به 50 هزار میلیارد تومان می باشد که رقم بالایی است و می تواند موجب رونق اقتصاد استان شود، لذا تمام انجمن ها و پیمانکاران ساخت و ساز باید ملزم به خرید تولیدات استانی شوند، زیرا با این کار هم اشتغال و رونق اقتصادی حاصل و هم اینکه عمران و آبادانی بیشتری برای استان محقق می شود.

وی گفت: باید در بخش ساخت و ساز استان اتفاقی رخ دهد که هم تولیدکنندگان مصالح و ملزومات ساخت و ساز به عنوان تامین کنندگان قابل اطمینان و هم سازندگان به عنوان مشتریان خوبی برای تولیدکنندگان استان معرفی شوند.

استاندار کرمانشاه این اقدام را برنامه ای بسیار مناسب هم برای کمک به اقتصاد و اشتغال و هم کمک به عمران و آبادانی استان عنوان کرد که می تواند حتی به عنوان الگوی کشوری نیز مطرح شود.

امیری مقدم با بیان اینکه طبق برنامه باید سالی 30 هزار واحد در طرح نهضت ملی مسکن در استان ساخته خواهد شد که در چهار سال 120 هزار واحد می شود، گفت: از متولیان راه و شهرسازی استان خواسته ایم با توجه به اینکه مردم استان مشکلات زیادی در بخش مسکن دارند، تمهیدات لازم را برای ساخت 200 هزار واحد مسکونی در استان بیاندیشند.

وی همچنین در این جلسه خواستار رتبه بندی مهندسین استان شد و گفت: با این کار مهندسین فعالیت خود را برای کسب آموزش های لازم که می تواند نقش بسیار موثری در زیباسازی و ساخت اصول فنی سازه ها به دنبال داشته باشد، افزایش خواهند داد.

استاندار کرمانشاه از متولیان دستگاه های خدمات رسان نیز خواست که سریعاً به دنبال ایجاد زیرساخت های خدماتی مانند آب، گاز و برق در طرح های نهضت ملی مسکن در استان باشند و به هیچ عنوان این موضوع را به آینده موکول نکنند. / ایسنا

کد خبر : 62443

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha