دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

امام جمعه کرمانشاه:

ملت ‌ایران مانند کوه پشت ولایت ایستاده‌اند

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه گفت: ملت مسلمان ایران مانند کوه پشت ولایت ایستاده‌اند و اکنون ایران به قدرت بلامنازع در منطقه تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه امروز ایران یک ابرقدرت منطقه‌ای است و ایستادگی و مقاومت از سوی مردم ایران در منطقه بسیار ضرورت دارد اظهار داشت: روز به روز بر استقامت و اقتدار مردم به خاطر دفاع از ولایت فقیه افزوده شده است .

وی با بیان اینکه ایران اسلام به یمن و برکت نظام جمهوری اسلامی و ولایت امنیت و اقتدار دارد بیان کرد: با صبر و تحمل تنها مشکلات برطرف می‌شود و حکومت جمهوری اسلامی ایران به تمام قدر‌ های شرق و غرب نه گفت و آنها را نفی کرد و وعده خدا در صورت تحمل و استقامت مردم تحقق پیدا خواهد کرد.

علما با بیان اینکه حزب الله همواره پیروز میدان خواهند بود عنوان کرد:  تقوا ذخیره دنیا و آخرت ما است زیرا آخرت زاییده همین کارهای دنیوی ما است و هر طوری عمل کنیم نتیجه را خواهیم دید.

وی گفت: امام خمینی(ره) مقابل تصویب قانون کاپیتولاسیون ایستاد زیرا بر طبق این قانون اگر یک راننده آمریکایی به عمد یک مرجع بزرگ دینی را در ایران با ماشین زیر می‌گرفت هیچ کدام از دادگاه‌های ایران صلاحیت رسیدگی به این جرم را نداشتند.

علما با بیان اینکه این مخالفت امام با این قانون موجب تبعید ایشان به ترکیه شد عنوان کرد: تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام خمینی ره در واقع تسخیر دولت آمریکا بود زیرا ایران به یک جولانگاه غرب و آمریکا تبدیل شده بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به اینکه امام خامنه‌ای همواره می‌فرمایند که باید دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نوجوانان و جوانان تبیین درست شود و بگوییم که ایران قبل از پیروزی انقلاب در دوران پهلوی چه شرایطی داشته است گفت: همانطور که امام خامنه‌ای فرمودند چالش روابط ایران و آمریکا به تسخیر لانه جاسوسی برنمی‌گردد بلکه به کودتای 28 مرداد سال 1329 و سرنگونی دولت مردمی مصدق توسط دولت خبیث آمریکا برمی‌گردد و سوال ما از آمریکا این است که دولت مصدق نه ولایت فقیه بود و نه اسلام‌گرا پس چرا یک دولت مردمی را ساقط کردید.

وی با بیان اینکه آمریکای مستکبر هشت سال جنگ را بر ما تحمیل کرد و بیش از 17 هزار از نیروهای انقلابی را ترور کردند و 300 نفر از سرنشینان هواپیمای مسافربری ایران را ساقط کردند و همواره از فتنه‌هایی مانند فتنه سال 88 دفاع کردند بیان کرد: سردار قاسم سلیمانی که دشمن درجه یک تروریست‌های داعش بود توسط آمریکا به شهادت رسید و اکنون هم در جریان اغتشاشات موجب شهادت خیلی از نیروهای مدافع امنیت و بسیجیان و طلاب شده‌اند زیرا دشمنان این نظام اسلام را نمی‌خواهند و دنیای استکبار جهانی از این اسلام واقعی سیلی خورده است.

علما افزود: ملت مسلمان ایران  مانند کوه پشت ولایت ایستاده‌اند و اکنون ایران به قدرت بلامنازع در منطقه تبدیل شده است. / تسنیم

کد خبر : 62447

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha