شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

انتقاد فرماندار کرمانشاه از وضعیت بلاتکلیف کتابخانه آیت‌الله نجومی

سرپرست فرمانداری کرمانشاه با انتقاد از وضعیت بلاتکلیف کتابخانه آیت‌الله نجومی گفت: به وصیتنامه ایشان برای نگهداری از کتابخانه ارزشمندشان در کرمانشاه عمل نشده است.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس،  دکتر ابراهیم رحیمی زنگنه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کرمانشاه که در سالن شهید رجایی فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: مرحوم آیت‌الله نجومی در وصیتنامه‌ خود کتابخانه را وقف مردم کرمانشاه کرده تا افتخاری برای مردم این خطه باشد.

سرپرست فرمانداری کرمانشاه با بیان اینکه سرنوشت کتاب‌های ارزشمند این کتابخانه و تابلوهای نفیس خطی آیت‌الله نجومی چندان مشخص نیست، بیان کرد: تلاش اثرگذاری برای حفظ این کتابهای ارزشمند در یک کتابخانه در شهر کرمانشاه و همچنین تبدیل منزل آیت‌الله نجومی به موزه برای نمایش نسخه‌های خطی این مرحوم انجام نشده است.

رحیمی زنگنه اظهار امیدواری کرد که با حضور مدیریت ارشد بومی در استان کرمانشاه و پیگیری سایر دلسوزان کرمانشاهی این گنجینه ارزشمند که شامل کتابها و تابلوهای خطی مرحوم آیت‌الله نجومی است در مکانی تحت عنوان کتابخانه و موزه گردآوری شود تا مردم کرمانشاه به آنها افتخار کنند.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کرمانشاه با اشاره به گزارش ارائه شده در این جلسه در مورد وضعیت کتابخانه عمومی شهید آوینی خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت فرسوده ساختمان کتابخانه عمومی شهید آوینی باید این کتابخانه به بهترین شیوه بازسازی شود و با کاربری کتابخانه عمومی برای بهره‌برداری در اختیار مردم قرار بگیرد.

رحیمی زنگنه با بیان اینکه فرهنگ زیرساخت اصلی پیشرفت است، اظهار کرد: زیرساخت‌های فرهنگی نقش اثرگذاری در پیشرفت جوامع دارند و کتابخانه به‌عنوان یکی از ارکان جامعه اسلامی در تکامل این جوامع تاثیرگذار بوده است و امیدوارم برنامه‌های هفته کتاب سبب گسترش مطالعه شود.  

معصومه حسنی‌خونسار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه نیز در این جلسه گفت: برای گرامیداشت هفته کتاب و کتابدار در آبان امسال، بیش از ۵۰۰ برنامه فرهنگی ترویجی به میزبانی کتابخانه‌های عمومی شهرستان کرمانشاه برای علاقمندان برگزار خواهد شد./ ایسنا

کد خبر : 62448

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha