چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

امام جمعه کرمانشاه:

نباید در میدان دشمن بازی کنیم

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اینکه تمام مطالبات، درخواست‌ها و اعتراض‌های ما باید با منطق باشد و در میدان دشمن بازی نکنیم گفت: همه را باید با معیار قرآن و ملاک منطقی به گفت‌وگو دعوت کنیم.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه بزرگترین سرمایه و شخصیت انسان مربوط به تقوا و پرهیزکاری او است اظهار داشت: تنها جوابگوی انسان در امور فکری، سیاسی، اجتماعی و زندگی انسان قرآن کریم است و ما کتابی به این جامعیت نداریم و همه امور مربوط به زندگی انسان در کتاب قرآن است.

وی با بیان اینکه پیامبر اسلام(ص) متصل به وحی است عنوان کرد: نوجوانان و جوانان کنونی ما نیاز به راهنمایی و مشاوره قرآنی دارند و با منطق قرآنی باید با جوانان صحبت شود.

علما با اشاره به اینکه کتاب خداوند کتاب منطق، فطرت، شعور، فهم و هدایت و راهنمایی است بیان کرد: ما با اعتراض مسالمت‌آمیز نه تنها مخالفت نداریم بلکه تمام سیاست‌های ما باید توأم با ذکر و تذکر است.

وی با اشاره به اینکه تمام مطالبات، درخواست‌ها و اعتراض‌های ما باید با منطق باشد و در میدان دشمن بازی نکنیم گفت: همه را باید با معیار قرآن و ملاک منطقی به گفت‌وگو دعوت کنیم.

علما افزود: مقام معظم رهبری در صحبت‌های اخیر خود فرمودند شهدا ستاره هستند و یاد آن‌ها در عالم می‌مانند و غیرممکن است فراموش شوند.

وی افزود: دشمنان زیادی علیه امام خمینی(ره) مبارزه می‌کردند اما نتوانستند یک نقطه ضعف از امام(ره)پیدا کنند زیرا امام راحل همواره با منطق قرآن و اهل بیت علیه‌السلام صحبت می‌کردند.

وی با بیان اینکه باید با زبان قرآنی جوانان را موعظه کرد عنوان کرد: اکنون نظام جمهوری اسلامی ایران به موقعیتی برتر از لحاظ موشکی، نظامی و علمی در دنیا رسیده است و مقام عظمای ولایت با بیان قرآنی و با صلابت موجب اقتدار نظام اسلامی ما در تمام دنیا شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با بیان اینکه به فرموده امامین انقلاب اسلامی باید یک بسیج 40 میلیونی داشته باشیم و همه ایران باید خود را بسیجی بدانند بیان کرد: امروز حوزه و دانشگاه باید با وحدت و همدلی بیشتر با هم زمینه پیشرفت و اعتلای کشور را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه باید مسئولان دولتی مشکلات را برطرف کنند بیان کرد: شهادت این مدافعان امنیت و مردم مظلوم گواه بر زنده بودن مردم و انقلاب است و هیچگاه یاد شهدای شاه‌چراغ، شهدای مظلوم ایذه و شهدای مدافع امنیت از اذهان پاک نمی‌شود.

علما افزود: شهدا با خالق خود معامله می‌کنند و اکنون باید همه به جهاد تبیین مشغول شوند تا دستاوردهای انقلاب ماندگاری داشته باشد. / تسنیم

کد خبر : 62468

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha