چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

استاندار کرمانشاه:

مردم خدمات صورت گرفته در ۹ ماه اخیر را با ۸ سال پیش از آن مقایسه کنند

استاندار کرمانشاه گفت: در ۹ ماه گذشته کارهای بزرگی مانند بازگشایی مرز خسروی، اجرای طرح اضطراری آبرسانی به کرمانشاه، آغاز اجرای طرح توسعه باند فرودگاه و بهره برداری از بزرگراه کرمانشاه به کامیاران اجرایی شد که در طول ۸ سال دولت قبلی راکد مانده بود.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، بهمن امیری مقدم در نشست با اعضای بسیج اساتید دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از نوعی رهاشدگی در مدیریت استان طی سال های گذشته انتقاد کرد و گفت: پرژه های مهمی مانند فرودگاه بین المللی کرمانشاه، تله کابین، شهربازی کرمانشاه، بزرگراه های کرمانشاه، مرز خسروی و ... طی این سال ها به حال خود رها شده بودند.

 
وی با اشاره به اینکه متاسفانه سالهاست مردم کرمانشاه از بوی تعفن رودخانه قره سو در عذاب هستند، گفت: در حال راه اندازی سیستم انتقال فاضلاب به تصفیه خانه شهر هستیم تا بخشی از آب صنایعی مانند نیروگاه بیستون را از این طریق تامین کنیم و میزان استفاده از آب زیرزمینی را کاهش دهیم.
 
امیری مقدم عنوان کرد: بزرگراه کرمانشاه – کامیاران پس از چند سال رکود با کار و تلاش جهادی به بهره برداری رسید و طی همین مدت کوتاه آثار بسیار مثبتی در کاهش کشته ها داشته است.
 
وی افزود: مرز خسروی پس از سال ها انتظار در این دولت بازگشایی شد و با کمک همه مجموعه ها و دستگاه های خدمات رسان استان، تبدیل به بهترین مرز فعال در ایام اربعین شد.
 
استاندار ادامه داد: سال ها نرخ بیکاری در استان همچنان افزایشی بود ولی با تلاش های صورت گرفته طی این مدت نرخ بیکاری از ۱۵.۴ به ۱۳.۶ درصد کاهش یافته که یک موفقیت بزرگ محسوب می شود.
 
وی ایجاد قرارگاه ملی اشتغال کرمانشاه را بهترین پیشنهاد در سفرهای ریاست جمهوری دانست و گفت: در نشست اول این قرارگاه ملی، ۲۷۵ هزار میلیارد تومان پروژه برای ایجاد ۷۰ هزار شغل در استان پیشنهاد شد که می تواند یک تحول بزرگ در کرمانشاه ایجاد کند. 
 
مدیر ارشد استان افزود: برای اولین بار ۱۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای حوزه گردشگری اختصاص یافت و پروژه های بزرگی مانند ایجاد یک پل معلق در هجیج، ایجاد یک شهربازی بزرگ و ... در این حوزه به زودی کلید می خورد.
 
استاندار در ادامه از شیوه بهره برداری از منابع در حوزه کشاورزی انتقاد کرد و گفت: طی این سال ها افرادی با اجاره دادن زمین به کشاورزان استان های همسایه، بخش زیادی از منابع آب زیرزمینی استان را نابود کرده اند، در حالیکه فرزندان خود آن ها بیکار هستند و امسال به شکل قانونی جلو آن را گرفتیم.
 
وی همچنین از کیفیت خدمات دهی در برخی بیمارستان های استان انتقاد کرد و گفت: متاسفانه بیمارستان امام رضا (ع) به حال خود رها شده و وضعیت خدمات دهی در این بیمارستان مهم بسیار ضعیف است و این وضعیت نامطلوب در اورژانس بیمارستان طالقانی هم دیده می شود.
 
امیری مقدم همچنین از غیر استاندارد بودن ساختمان های پزشکان انتقاد کرد و گفت: پله های برخی از ساختمان های پزشکان کرمانشاه غیراستاندارد است و اغلب آنها فاقد آسانسور هستند که این وضعیت قابل قبول نیست.
 
وی ادامه داد: متاسفانه بسیاری از مطب ها هم کارتخوان فعال ندارند و شهروندان باید برای پرداخت ویزیت، پول نقد تهیه کنند و این وضعیت باید تغییر کند. / ایسنا
کد خبر : 62469

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha