چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه:

فرمانده سپاه کرمانشاه: نقش آفرینی در فضای مجازی از ضروریات کشور است

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه گفت: ضرورت نقش آفرینی و کنش گری در فضای مجازی امروز یکی از ضروریات کشور است که در دستور کار بسیج قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، «سردار بهمن ریحانی»، روز جمعه در آیین اختتامیه مرحله استانی چهارمین دوره رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج استان کرمانشاه افزود: امروز دشمنان از این فضا برای ضربه زدن به ما استفاده می کنند بنابراین برای مقابله با توطئه های دشمنان این فضا را باید بیش از پیش تقویت کنیم.

وی با بیان اینکه فضای مجازی و فضای دیجیتال امروزه در همه ابعاد زندگی مردم رسوخ پیدا کرده و به نوعی با فضای حقیقی گره خورده است گفت: اگر جوانان مستعد را پشتیبانی کرده و بسترهای کار و خلاقیت را برای آنه مهیا سازیم نه تنها در مقابل دشمن در این حوزه کم نمی آوریم بلکه قادر خواهیم بود عقب افتادگی ها را نیز جبران کنیم.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) کرمانشاه با اشاره به نبود خودباوری در نزد جوانان ما در قبل از انقلاب افزود: غربی ها در آن زمان آنچنان فضایی را بوجود آورده بودند که به هیچ کارشناس ایرانی اجازه بروز خلاقیت خود را نمی دادند. 

سردار ریحانی اضافه کرد: ولی پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی فضای خودباوری و خوداتکایی برای جوانان ما بوجود آمد و آنها توانستند به یک رشد چشمگیر در همه ابعاد دست پیدا کنند به طوری که هم اکنون ایران اسلامی در رشد علمی در منطقه نخست و در جهان در رتبه های دهم و یازدهم قرار دارد.

وی با بیان اینکه از فضای مجازی می توان بستر های لازم برای پیشرفت علمی و اقتصادی کشور را فراهم ساخت گفت: مهم خودباوری و اعتمادی است که براساس آن جوانان ما به آن دست یافته و وارد عمل شده اند.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) کرمانشاه تاکید کرد: امروز دشمن از طریق بازی های موبایلی و رایانه ای و حتی پویانمایی قصد دارند به افکار جوانان ما مسلط شوند ازاینرو اگر فضای مجازی را در حوزه های مختلف تقویت سازیم می توانیم در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان در این حوزه نیز ایستادگی کنیم.

در ادامه این مراسم مسوول مرکز فضای مجازی دیجیتال بسیج استان کرمانشاه نیز گفت: چهارمین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال همزمان با سراسر کشور از ۲۵ آبان ماه جاری به مدت ۲ شبانه روز در این استان نیز برگزار شد.

سعید کریمی افزود: ۶۰ نفر در قالب ۱۶ گروه از علاقه‌مندان به تولید محتوای فضای مجازی استان در رویداد امسال مشارکت داشتند که در مقایسه با پارسال تیم های شرکت کننده ۲ برابر شده است.

وی اضافه کرد: ۶ تیم داوری نیز در این رویداد کار فرآیند تولید محتوا و کابردهای تجاری آن را مورد بررسی قرار دادند که در نهایت در هر زمینه سه تیم برتر معرفی شدند.

کریمی یادآور شد: مرحله استانی چهارمین رویداد سراسری تخصصی تولید محتوای دیجیتال فعالان فضای مجازی بسیج همزمان با سراسر کشور در سه بخش پویانمایی، نرم افزارهای ویژه تلفن همراه و بازی های ویژه تلفن برگزار شد.

وی اظهار کرد: همزمان با این مراسم، رویداد مردمی با سه موضوع «کرمانشاه سینه ستبر ایران»، «وحدت ادیان و مذاهب» و «ظرفیت های گردشگی استان» در قالب عکس نوشته ، پوستر و محتوای کلیپ و موشن گرافی نیز در استان برگزار و نفرات برتر در این حوزه نیز شناخته شدند.

به گزارش ایرنا، در مراسم اختتامیه رویداد ملی تولید محتوای استانی بسیج از تیم های برتر پویانمایی، نرم افزارهای ویژه تلفن همراه و بازی های ویژه تلفن و نیز نفرات منتخب بخش مردمی با اهدای جوایزی تجلیل شد. / ایرنا

کد خبر : 62470

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha