چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

مجری راه آهن غرب کشور:

پروژه "راه آهن غرب کشور" دوباره فعال شد/ ریل گذاری مسیر کرمانشاه-اسلام آبادغرب از سال آینده

مجری راه آهن غرب کشور از آغاز فعالیت مجدد پروژه راه آهن غرب کشور خبر داد و افزود: این پروژه دو ماه است که مجددا فعال شده و در صورت تامین اعتبار از اواخر سال آینده ریل گذاری در مسیر کرمانشاه-اسلام آبادغرب شروع می شود.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، مسعود فرامرزیان در گفت و گویی، از شروع فعالیت مجدد پروژه راه آهن غرب کشور خبر داد و افزود: پس از حدود سه سال توقف این پروژه، خوشبختانه با تزریق مقداری از اعتبارات سفر ریاست جمهوری به پروژه، توانسته ایم این پروژه را فعال کنیم.

وی افزود: با تزریق این اعتبارات قرارداد پروژه با قرارگاه خاتم(ص) را فعال کرده و قرارگاه کار خود را در محل پروژه آغاز کرده و این پروژه هم اکنون فعال است.

وی با اشاره به مصوبه 600 میلیارد تومانی سفر هیات دولت به استان کرمانشاه برای پروژه راه آهن غرب کشور، گفت: در حال حاضر حدود 45 میلیارد تومان از این اعتبارات تخصیص شده که توانسته ایم با آن پروژه را مجددا فعال کنیم.

فرامرزیان گفت: با صحبت های صورت گرفته با سازمان برنامه و بودجه قرار است اعتباراتی نیز از محل سفر مقام معظم رهبری به پروژه تزریق شود.

مجری راه آهن غرب کشور با اشاره به شروع پروژه راه آهن غرب کشور از ایستگاه سمنگان در استان مرکزی، گفت: این پروژه به مسافت 530 کیلومتر تا مرز خسروی در استان کرمانشاه ادامه دارد که پیشرفت کلی پروژه در این مسیر 65 درصد است.

وی افزود: در حال حاضر قطار به شهر کرمانشاه رسیده و درحال پیشروی به سمت مرز خسروی هستیم

وی افزود: مسیر کرمانشاه به سمت مرز خسروی 263 کیلومتر است که زیرسازی این مسیر حدود 55 درصد پیشرفت دارد.

وی خاطرنشان کرد: عمده عملیات اجرایی در این مسیر، در مسیر کرمانشاه- اسلام آبادغرب متمرکز شده تا بتوانیم هرچه سریعتر قطار را به این شهرستان برسانیم.

فرامرزیان گفت: مسیر کرمانشاه-اسلام آبادغرب 115 کیلومتر است که زیرسازی این مسیر حدود 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: اگر اعتبارات به موقع تامین شود، ریل گذاری این مسیر از اواخر سال آینده آغاز شده و ظرف دو سال آینده قطار به اسلام آبادغرب می رسد.

مجری راه آهن غرب کشور خاطرنشان کرد: در کنار پیشروی پروژه در مسیر کرمانشاه-خسروی، در نظر داریم بخشی از اعتبارات را در مسیر ملایر-کرمانشاه جهت اجرای تقاطعات هزینه کنیم که با این کار سرعت قطار در این مسیر افزایش می یابد. / ایسنا

کد خبر : 62483

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha