دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

نشستی برای تامین مالی پروژه‌های اساسی کرمانشاه

نشست بررسی پروژه‌های زیرساختی و اقتصادی استان کرمانشاه جهت تامین مالی از بازار سرمایه با حضور مدیران ارشد بازار سرمایه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، همایش تامین مالی غرب کشور، به میزبانی کرمانشاه برگزار شد. این همایش چند پنل تخصصی داشت که از مهمترین آنها پنل بررسی پروژه‌های زیرساختی و اقتصادی استان جهت تامین مالی از بازار سرمایه بود. پنلی که عصر امروز با حضور استاندار کرمانشاه، رییس سازمان بورس و جمعی از مدیران این سازمان و مدیران استان در استانداری کرمانشاه برگزار شد.

در این نشست ابتدا پروژه های زیربنایی استان و سپس پروژه‌های اقتصادی که نیازمند تامین مالی از بازار سرمایه هستند، معرفی شدند. 

در حوزه زیربنایی پروژه‌هایی نظیر شهربازی کرمانشاه، تله کابین، بیمارستان 540 تختخوابی، آزادراه همدان کرمانشاه، راه آهن کرمانشاه به خسروی، دهکده لجستیک، نیروگاه برق آبی گاوشان، سامانه انتقال آب از سد آزادی مطرح شدند.

در حوزه اقتصادی نیز هفت طرح توسعه ایران خودرو کرمانشاه، پتروپالایش آناهیتا، ایلیا ذرت، کاغذسازی بیستون تامین، توان صنعت نوین زاگرس، شرکت فرآورده های شیمیایی تامین باختر(اسیدسیتریک) و شرکت گسترش سوخت سبز بعنوان طرح های نیازمند به تامین مالی از بازار سرمایه معرفی شدند.

بهمن امیری مقدم استاندار کرمانشاه در این نشست با بیان اینکه استان کرمانشاه برای شتاب بخشیدن به روند توسعه اش به اجرای این پروژه ها نیاز دارد، خواستار همکاری مسئولین سازمان بورس جهت تامین مالی این طرح ها شد و گفت: امیدواریم این نشست نتایج خوبی برای استان داشته باشد.

وی با بیان اینکه در استان بدنبال ایجاد اشتغال هستیم، گفت: مطمئنا اجرای این پروژه ها به ایجاد اشتغال بیشتر در استان کمک می کند.

امیری مقدم با بیان اینکه در کرمانشاه فرصت های خوبی برای سرمایه‌گذاری داریم،  افزود: این استان در حوزه‌های مختلف، کشاورزی، تجارت، گردشگری، نفت و گاز، پتروشیمی و...‌ ظرفیت سرمایه‌گذاری دارد.

وی گفت: با مصوبات خوب سفر دولت به استان و طرح های پیشنهادی در قرارگاه ملی اشتغال، آینده خوبی در انتظار استان است و همه باید با همه توان تلاش کنیم تا خدمات بهتری به مردم استان ارائه شود.

مجید عشقی رییس سازمان بورس نیز با ارائه توضیحاتی در خصوص طرح ها و پروژه هایی که می توانند از بازار سرمایه تامین مالی شوند، گفت: این طرح ها باید اقتصادی باشد تا سرمایه گذار راغب به ورود به آنها باشد.

وی عنوان کرد: این طرح ها در ابتدا باید به شرکت های تامین سرمایه معرفی شوند که اکنون شرکت های تامین سرمایه خوبی داریم که هر کدام در یک صنعت خاص کار می کنند.

در ادامه این نشست مقرر شد لیست طرح های و پروژه هایی که از سوی استان جهت تامین مالی از بازار سرمایه مشخص شده در اختیار شرکت های تامین سرمایه قرار گیرد تا بررسی لازم را انجام داده و در ادامه روند کار برای عملیاتی شدن این موضوع دنبال شود. / ایسنا

کد خبر : 62489

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha