دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

امام جمعه کرمانشاه:

افکار جوانان و نوجوان هدف جدی جنگ نرم دشمن است

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: افکار جوانان و نوجوان هدف جدی جنگ نرم دشمن است و مسئولان باید به مطالبات به‌حق جوانان توجه کنند.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه آنچه جامعه، خانواده و انسان‌ها را حفظ می‌کند مسئله تقوا است و امیرالمومنین علی (ع) می‌فرمایند تقوا جایگزینی ندارد و باید همه عمر ما در سایه تقوا سپری شود اظهار داشت: در عالم آخرت انسان حسرت می‌خورد که چرا به آیات قرآن عمل نکرده است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با بیان اینکه خداوند بیش از 1200 پیامبر را برای هدایت انسان‌ها فرستاده و آیات کتاب آسمانی را بر آن‌ها نازل کرد تا انسان‌ها در راه سعادت قرار بگیرند گفت: متأسفانه اکنون سبک زندگی افراد چه سبک تغذیه، چه سبک ساخت‌وساز خانه‌ها و خیلی چیزهای دیگر تغییر کرده و انسان کمتر از روح و روان خود مراقبت می‌کند و در روز قیامت این انسان با حسرت این آرزو را دارد که ای کاش از عمر دنیای خودش به طور درست استفاده می‌کرد و راه انحراف را در پیش نمی‌گرفت.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری هم ا این رو بسیار روی جهاد تبیین و بصیرت افراد تاکید دارند که ذهن افراد به انحراف کشیده نشود بیان کرد:  اگر می بینیم سلمان، ابوذر انسان‌های با تقوایی بودند چون فطرت آنها فطرت خوبی بود و خلاف هدایت، خلاف بصیرت و خلاف اموری که خدا به آن‌ها دستور داده عمل نکردند و همه اعمال و رفتار آنها جنبه خدایی پیدا کرد.

 آیت الله علما با اشاره به اینکه بصیرت و آگاهی مردم بود که انقلاب را تاکنون حفظ کرده و تا زمانی که بصیرت مردم همچنان در میدان‌ها وجود داشته باشد دشمن در اغتشاشات و امور دیگر نمی‌تواند کاری از پیش ببرد افزود: اگر می‌بینیم که برخی از جوانان و نوجوانان اعمال خلاف انسانیت در این اغتشاش‌ها انجام دادند به خاطر نداشتن آگاهی و بصیرت آنها بوده که در روز قیامت حسرت می‌خورند که چرا مسیر انحراف را انتخاب کردند البته این به این معنی نیست که مسئولین باید به فکر مطالبات جوانان نباشند و مطالبات به حق جوانان باید پاسخ داده شود و همه مسئولین باید خدوم این ملت باشند.

وی با اشاره به اینکه 11 آذرماه سالروز شهادت میرزا کوچک‌خان جنگلی است  که در برابر عوامل بیگانه و مستکبر مانند انگلیس و پرتغال ایستاد و از منافع ملی ایران با تمام توان خود دفاع کرد گفت: البته در تمام طول تاریخ شاهد حضور افرادی هستیم که در برابر دشمن به خوبی ایستادند مانند ائمه اطهار که با سختی در برابر دشمنان ایستادند و اینها را جوانان باید یاد بگیرند.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اینکه روز 12 آذرماه سالروز تشکیل قانون اساسی است که برای دفاع از انقلاب اسلامی و قانون شهدای زیادی تقدیم انقلاب شدند و باید از از این قانون حمایت کنیم عنوان کرد: روز 12 آذر ماه روز جهانی معلولان است که این افراد هیچ فرقی با دیگران ندارند نابغه هستند و کارهای مهمی انجام دادند و باید به این افراد خدمت‌رسانی کرد.

 علما با بیان اینکه دشمنان امروزه با انواع دروغ پردازی‌ها توسط رسانه‌های غربی می‌خواهند اعتماد جوانان را از ملت سلب کنند و باعث فرار مغزها شوند افزود: امروز مغزهای دانشجویان و دانش‌آموزان ما را دشمن هدف قرار داده است اما دشمن کور خوانده است که دیدید که ملت در 13 آبان چطور خروشان به پای میدان آمدند و  در تشییع حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع امنیت همین ملت و همین جوانان چطور حضور یافتند. / تسنیم

وی بیان کرد: 17 آذرماه دهه اول فاطمیه است که حضرت زهرا سلام الله علیها بهترین و بالاترین الگو برای بانوان و زنان این نظام اسلامی است که در امور خانه‌داری، شوهرداری، سیاست، علم، اجتماع و فرهنگ باید از برکات این معصومین (ع) استفاده کنیم.

کد خبر : 62494

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha