شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

استاندار کرمانشاه:

ریل‌گذاری قطار شهری کرمانشاه از هفته آینده آغاز می‌شود

استاندار کرمانشاه با تاکید بر لزوم تسریع در پروژه قطار شهری کرمانشاه، گفت: عملیات ریل‌گذاری این پروژه از هفته آینده آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، بهمن امیری مقدم در شست شورای برنامه ریزی استان به رکود چندین ساله پروژه قطار شهری کرمانشاه اشاره کرد و گفت: در سفر اخیر رئیس جمهور، این پروژه مطرح شد و دکتر رئیسی بر تکمیل آن به شکل ویژه تاکید کردند.

وی افزود: با پیگیری‌ها و تامین مالی 1200 میلیارد تومانی که در سفر استانی دکتر رییسی صورت گرفت، هفته آینده عملیات ریل‌گذاری این پروژه مهم آغاز می‌شود و این پیگیری‌ها را تا اتمام طرح ادامه خواهیم داد.

وی با اشاره تلاش شهردار کرمانشاه و انعقاد قرارداد حفر 2300 متر تونل فاز دوم قطار شهری کرمانشاه گفت: در فاز دوم هم که از میدان آزادی تا میدان فردوسی ادامه دارد، 1800 متر تونل حفر شده و حفر 2300 متر دیگر هم بزودی آغاز و در یک قرارداد دو ساله تکمیل می شود.

امیری مقدم در بخش دیگری از سخنانش برنامه ریزی های دقیقه نودی را یکی از عوامل عقب افتادگی استان دانست و گفت: قرارگرفتن طرح ها و پروژه های دارای اولویت استان در قالب برنامه هفتم توسعه کشور یکی از اولویت‌های مهم است که نیازمند مشارکت دستگاه‌ها در فرصت باقی مانده است.

وی افزود: دستگاه های اجرایی باید با تشکیل گروه‌های کارشناسی، اولویت های هر حوزه در برنامه هفتم توسعه را به موقع ارائه دهند.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: در برنامه هفتم توسعه یک نرخ رشد ۸ درصدی برای استان پیش بینی شده که تحقق آن نیازمند یک تلاش همه جانبه است.

وی همچنین تلاش برای تحقق برنامه‌های کلان توسعه ای را یک اولویت دائمی دانست و گفت: متاسفانه تنها ۳۰ درصد از برنامه ششم  توسعه محقق شده و این اتفاق نباید برای برنامه هفتم رخ دهد.

امیری مقدم در ادامه تمرکزگرایی در وزارتخانه‌ها را یکی دیگر از موانع توسعه استان ها دانست و گفت: دستگاه‌ها برای اتخاذ تصمیم گیری‌های به موقع، مناسب و اثرگذار، نیازمند اختیارات استانی هستند و وزارتخانه‌ها باید این اختیارات را واگذار کنند. / ایسنا

کد خبر : 62496

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha