پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

معاون استانداری کرمانشاه:

"کشاورزی سنتی" پاسخگوی نیازهای غذایی آینده کشور نیست/ باید سراغ فناوری و نوآوری برویم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با تاکید بر لزوم استفاده هرچه بیشتر از فناوری و نوآوری در حوزه کشاورزی، گفت: با توجه به افزایش جمعیت و کمبود منابع آب و خاک برای تامین نیازهای غذایی در سالهای آتی، باید از هم اکنون سراغ استفاده از نوآوری و فناوری در حوزه کشاورزی برویم.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، بهزاد باباخانی در رویداد "تانا" که با حضور شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور و فعالان حوزه صنایع کشاورزی استان برگزار شد، با اشاره به پیشرفت روزافزون تکنولوژی در جهان گفت: امروزه شاهد رشد سریع تکنولوژی در تمام حوزه ها هستیم و همواره این نگرانی وجود دارد که از تکنولوژی جهان عقب بمانیم.

وی افزود: رشد روزافزون تکنولوژی در جهان تمامی حوزه خدمات، کشاورزی و صنایع را در برمی‌گیرد و درسالهای نه چندان دور در تمامی حوزه ها شاهد اتفاقات بزرگی خواهیم بود.

باباخانی گفت: با توجه به رشد سریع تکنولوژی در جهان، باید در کشور برای عقب نماندن از این قافله تمام بسترهای لازم برای رشد را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه فضای و بستر رشد برای توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری در استان فراهم است، گفت: تنها کار برای تحقق این رشد قرارگیری بازیگران این زیست بوم در کنار هم و حرکت هماهنگ آنها در این زمینه است.

باباخانی با اشاره به نیاز شدید حوزه کشاورزی استان به تکنولوژی روز گفت: کشاورزی استان از ظرفیت ها و پتانسیل های بسیاری برخوردار است و اگر تکنولوژی به کمک این حوزه بیاید، قطعا ظرفیت های این حوزه بیش از پیش شکوفا خواهد شد.

وی افزود: طبق اعلام سازمانهای جهانی تا سال 205 نیاز به غذا با توجه به افزایش جمعیت 60 درصد افزایش می یابد و ما نیز از هم اکنون باید به فکر تامین غذای بیشتر باشیم که این امر تنها با بهره گیری از نوآوری و فناوری در حوزه کشاورزی امکانپذیر است.

باباخانی گفت: با توجه به افزایش جمعیت در سالهای آتی اگر همچنان اصرار بر کشاورزی سنتی داشته باشیم امکان رقابت را از دست داده و شاهد حجم گسترده واردات در حوزه کشاورزی خواهیم بود.

وی افزود: علاوه بر این با توجه به کمبود منابع آب و خاک، چاره ای جز به استفاده از فناوری و نوآوری در حوزه کشاروزی برای توسعه محصولات تولیدی این حوزه نداریم.

وی با تقدیر از برگزارکنندگان رویداد "تانا" در استان گفت: برگزاری چنین رویدادی می تواند شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور را به صنایع متصل کند و برگزاری این رویداد که اولین دوره آن در حوزه کشاورزی در استان برگزار شد باید در سایر حوزه ها مانند صنعت و معدن نیز ادامه یابد. / ایسنا

کد خبر : 62501

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha