دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

نایب رییس شورای شهر کرمانشاه:

میلیاردها تومان سرمایه در "فیروزه" خوابیده/ ادامه پروژه با کاربری "تجاری" عاقلانه نیست

نایب رییس شورای شهر کرمانشاه با اشاره به خواب میلیاردها تومان سرمایه در پروژه نیمه کاره "فیروزه" گفت: ادامه این پروژه با کاربری تجاری عاقلانه نیست و برای اینکه از این پروژه بهره‌مند شویم باید کاربری آن تغییر کند.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، سیداحسان احسانی با حضور در دفتر ایسنای کرمانشاه، از پروژه فیروزه به عنوان یک پروژه بدون مطالعه یاد کرد و افزود: اولین و بزرگترین مشکل فیروزه جانمایی نامناسب آن است، چرا که سایر مجتمع های تجاری احداث شده در این محدوده همگی شکست خورده و کساد هستند و سوال این است چرا در جایی که ظرفیت کار تجاری ندارد، باید چنین مجتمع تجاری عظیمی بسازیم.

وی افزود: از طرفی سالیان سال است که انباشت سرمایه در این پروژه صورت گرفته و عملا بهره وری که شهر باید از این پروژه می داشت، از دست رفته است.

احسانی تصریح کرد: به دلیل مشکلات دو شریک پروژه -شهرداری و شریک بخش خصوصی- مجتمع تجاری "فیروزه" بیش از 10 است که راکد ماند و این رکود و توقف در چنین پروژه عظیمی خسارت بزرگی برای شهر است.

وی افزود: زمانی پروژه ای بهره وری داشته و به صرفه است که ظرف مدت کوتاهی احداث شود، اما حالا 10 سال است که میلیاردها تومان از سرمایه این شهر در محل پروژه فیروزه دپو شده و شهر کرمانشاه هیچ بهره وری از آن ندارد.

احسانی با تاکید بر اینکه همه باید نسبت به سرنوشت فیروزه حساس باشیم، گفت: وقتی حجم عظیمی از سرمایه در محل فیروزه انباشت شده، مسئولین استان، شهرداری، شورای شهر و... نباید به راحتی از کنار این پروژه بگذرند و باید هرچه سریعتر این پروژه تعیین تکلیف شده تا بتوانیم از این سرمایه عظیم بهره وری مناسبی داشته باشیم.

وی افزود: در حال حاضر شهردار کرمانشاه با توجه به جلساتی که با بانک شهر داشته توانسته بحث جرایم و پرداخت اقساط تسهیلات سنگین پروژه را  تا حدودی مرتفع کند، اما برای اینکه شهر و شهرداری بتوانند از زیربار سنگین و کمر شکن این پروژه کمر راست کنند باید در جلساتی با حضور شهردار، شورای شهر و مسئولین استانداری تصمیم جدی برای تغییر سرنوشت این پروژه و تغییر کاربری آن انجام گیرد.

احسانی معتقد است، ادامه این پروژه با کاربری تجاری کار عاقلانه ای نیست و باید هرچه سریعتر کاربری آن تغییر کند.

وی افزود: معتقدم بخشی از این پروژه می تواند به ساختمان مرکزی شهرداری کرمانشاه تبدیل شود و بسیاری از ادارات شهرداری که در ساختمان های استیجاری اسکان دارند و خود شهرداری مرکز به این ساختمان منتقل شوند.

احسانی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ساعت کار اداری شهرداری صبح است، مشکلی به لحاظ ترافیکی در این محدوده وجود ندارد و با انجام این انتقال، ساختمان شهرداری مرکزی فعلی می تواند به موزه و فرهنگسرا و محلی برای انجام کارهای فرهنگی و ورزشی مردم تبدیل شود.

وی تاکید کرد: به هر حال هر تصمیمی که می خواهد گرفته شود، باید با انجام مطالعه و کار کارشناسی باشد و مسئولین هم باید همت کنند که هرچه زودتر این پروژه تعیین تکلیف شود.

کد خبر : 62505

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha