پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

نایب رییس شورای شهر کرمانشاه:

"میدان بار" یک خطر جدی در دلِ شهر کرمانشاه است/ "پارک شیرین" یک ظرفیت مهم گردشگری است

نایب رییس شورای شهر کرمانشاه از میدان بار فرسوده کرمانشاه به عنوان یک خطر جدی یاد کرد و گفت: برای جابجایی میدان بار همه مسئولان مرتبط باید پای کار بیایند.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، سیداحسان احسانی در گفت و گویی، با اشاره به قدمت بالای میدان بار کرمانشاه، گفت: میدان بار کرمانشاه نزدیک به ۶۰ سال قدمت داشته و بر اساس جمعیت آن زمان کرمانشاه جایی در خارج از شهر راه‌اندازی شده بود.

وی افزود: در حال حاضر با رشد و توسعه شهر، میدان بار دقیقا در مرکز شهر قرار گرفته و مشکلات بسیاری را در حوزه ترافیک و تصادف به وجود آورده است.

احسانی با بیان اینکه میدان بار یک خطر جدی در دلِ شهر کرمانشاه است، گفت: میدان بار فعلی کرمانشاه با این قدمت بالا، فرسوده شده و با توجه به اینکه سقف بسیاری واحدهای صنفی آن از چوب است، در صورت وقوع کوچکترین آتش سوزی باید منتظر یک فاجعه باشیم.

وی افزود: در حاضر حاضر قرار گرفتن این مرکز در دل شهر و نقطه‌ای پرترافیک موجب شده که هم برای تردد مردم و هم برای تردد کامیون داران میدان بار دردسرهای فراوانی ایجاد شود.

احسانی با تاکید بر لزوم جابجایی میدان بار، گفت: متاسفانه سالهاست در این زمینه اقدامی صورت نگرفته و هنوز زمین مناسبی برای انجام این کار پیدا نشده است.

نایب رییس شورای شهر کرمانشاه خاطرنشان کرد: زمین میدان بار جدید باید در محلی باشد که صنوف میدان بار هم برای جابجایی رغبت پیدا کنند.

وی با بیان اینکه تمام مسئولین در زمینه جابجایی میدان بار باید پای کار بیایند، گفت: در این زمینه نباید تنها شهرداری مسئول باشد و باید استانداری، اتاق اصناف و خود صنوف هم همکاری کرده تا هرچه سریعتر کار جابجایی میدان بار صورت گیرد.

بهترین هتل و رصدخانه می‌تواند در "پارک شیرین" ساخته شود، به شرط «تامین آب»

وی در ادامه از پارک شیرین به عنوان یکی از ظرفیت‌های مطلوب گردشگری شهر کرمانشاه یاد کرد و افزود: این پارک موقعیت جغرافیایی بسیار مطلوبی در کرمانشاه دارد و در دل مرکز شهر واقع شده است.

وی افزود: از طرفی این پارک بر روی یک تپه بلند احداث شده و منظر شهر کرمانشاه از بالای آن واقعا دیدنی است.

احسانی گفت: این شرایط موجب شده که پارک شیرین پتانسیل بسیار بالایی برای احداث پروژه های گردشگری و رفاهی داشته باشد و بحث هایی هم صورت گرفته که یک رصدخانه در این پارک احداث شود.

وی افزود: همچنین با توجه به نزدیکی پارک شیرین به پارکینگ شهرداری که محل استقرار پزشکان است، این پارک ظرفیت بسیاری برای توسعه خدمات به توریست‌های حوزه درمان دارد و می‌توان یک هتل پنج ستاره در این پارک احداث کرد.

احسانی در خصوص عدم انجام پروژه‌های گردشگری در پارک شیرین گفت: اولین مشکل و شاید بتوان گفت بزرگترین مشکل این پارک، تامین آب است و در حال حاضر فضای سبز این مجموعه با تانکر آبرسانی می‌شود.

نایب رییس شورای شهر کرمانشاه گفت: تامین آب زیربنای توسعه این مجموعه خواهد بود و اگر این مشکل رفع شود، می‌توان در گام بعد به اجرای پروژه‌های گردشگری و توریستی در این پارک پرداخت. / ایسنا

کد خبر : 62517

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha