دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

تشییع پیکر مطهر۷ شهید گمنام در کرمانشاه

کرمانشاهیان امروز چند میهمان ویژه داشتند. آنها میزبان پیکر هفت لاله پرپر شده دوران دفاع مقدس بودند. شهدایی که جان دادند تا ذره‌ای از خاک وطن دست دشمن نیفتد.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس،  مراسم تشییع شهدای گمنام با عنوان ”خوش آمدی قهرمان” از ساعت ۱۰ صبح امروز(ششم دی) همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) با حضور فرماندهان نظامی و انتظامی، مسئولان ارشد استانی، خانواده های شهدا و مردم شهید پرور کرمانشاه از مقابل مسجد آیت الله بروجردی به سمت مسجد جامع برگزار شد.

حضور خانوادگی اقشار مختلف مردم در مراسم تشییع این شهدای والامقام در کنار مادران، همسران و فرزندان شهدا از ویژگی‌های برجسته این مراسم بود.

از جلوه‌های خاص این مراسم می توان به حضور مادران دارای فرزند مفقودالاثر به همراه قاب عکس فرزندانشان اشاره کرد که چنان در سوگ شهدای گمنام زاری می‌کردند که گویی فرزند دلبندشان در یکی از همین هفت تابوت تشییع می شود. 

حضور اقشار مختلف مردم از کودکان در آغوش مادرانشان گرفته تا نوجوانان و جوانان و افراد مسن و سالخوردگان از جلوه های دیگر مراسم تشییع شهدای گمنام در کرمانشاه بود. 

حاضران در این مراسم شعارهایی هم در محکومیت ناآرامی‌های اخیر کشور سردادند تا بار دیگر به دشمنان اسلام و انقلاب ثابت کنند بر آرمانهای خود ثابت قدم هستند.
 
سردار بهروز خوشبخت مدیرکل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس استان کرمانشاه پیش از این در گفت و گو با ایسنا، گفته بود: پیکر این شهدای گمنام در هفت نقطه شامل تیپ 181 زرهی شهرستان اسلام‌آبادغرب، تیپ واکنش سریع 35 در جیران‌بلاغ، مجتمع سازمانی شهید صیاد شیرازی، دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، دانشگاه فرهنگیان، دانشکده فنی و حرفه‌ای خیابان شهید جعفری و یگان امنیت امام علی(ع) سپاه نبی اکرم(ص) به خاک سپرده خواهد شد.

به گفته خوشبخت، زمان مراسم تدفین این شهدای والامقام به ترتیب روز چهارشنبه هفتم دی ماه ساعت ۹ صبح در دانشگاه فرهنگیان، ساعت یازده صبح در دانشکده فنی و حرفه‌ای و ساعت ۱۴ ظهر در تیپ ۳۵ نیروی واکنش سریع، روز پنجشنبه، هشتم دی ماه ساعت ۱۰ صبح در یگان امنیت سپاه و ساعت ۱۴ در محوطه مجتمع سازمانی شهید صیاد شیرازی، روز جمعه، هشتم دی ماه ساعت ۱۰ صبح در یگان ۱۸۱ زرهی اسلام آبادغرب و روز شنبه، ۱۰ دی ماه ساعت ۱۰ صبح در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خواهد بود.

وی یادآوری کرد: برای برگزاری مراسم وداع با این شهدای گمنام در بالغ بر ۵۰ نقطه در سطح استان برنامه‌ریزی شده است.

خوشبخت با بیان اینکه این هفت شهید گمنام به تازگی تفحص شده‌اند، گفت: سه شهید ۲۴ و ۱۸ و ۱۷ ساله در عملیات کربلای شش در سومار، دو شهید۱۷ و ۱۸ ساله در عملیات خیبر در جزیره مجنون و دو شهید ۱۷ و ۲۷ ساله در عملیات بدر در شرق دجله به شهادت رسیده‌اند. / ایسنا

کد خبر : 62533

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha