چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲

امام جمعه کرمان:

"مردمی بودن" شهید سلیمانی را سردار دل‌ها کرد

امام جمعه کرمان گفت: شهید سلیمانی به دنبال تعریف و تمجید دیگران نبود، چهره مردمی، مردم گرا و مردم محور داشت و "مردمی بودن" شهید سلیمانی را سردار دل‌ها کرد.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی در گفت‌وگویی، با تسلیت ایام سومین سالگرد شهادت سید الشهدای جبهه مقاومت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت: یکی از صفات بارز این شهید بزرگوار که یکی از علت‌های محبوبیت‌های وی بود و باعث شد حاج قاسم، سردار دل‌ها شود، مردمی بودن شهید سلیمانی است.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی مردمی بود، برای مردم و در بین مردم بود، افزود: حاج قاسم در کمال سادگی و تواضع بود و ساده زیستی زندگی می‌کرد و این در حالی است که در جایگاهی بود که باید به لحاظ قانونی کلی تشریفات داشته باشد.

امام جمعه کرمان با اشاره به خاطره‌ای از سیدالشهدای جبهه مقاومت، بیان کرد: حدود دو سال قبل از شهادت ایشان در یکی از مراکز علمی استان برای سخنرانی دعوت شده بود، اما شهید سلیمانی برای حضور در این مراسم شرط گذاشت و گفت "اگر می‌خواهید من سخنران مراسم باشم، نباید در هیچ تبلیغاتی اسمی از من برده شود".

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان، ادامه داد: حاج قاسم در آن سخنرانی هم این موضوع را اعلام و گفت "من نفس خودم را می‌شناسم و در خواست دارم که از من تبلیغ و تمجید نکرده و برای من عناوین و القاب به‌کار نبرید".

وی با بیان اینکه این اوج تواضع و فروتنی شهید ‌سلیمانی را می‌رساند در حالی‌ که بعضی‌ها اگر برای آنها تبلیغ نشود، ناراحت می‌شوند، افزود: حاج قاسم چهره مردمی، مردم گرا و مردم محور داشته و دوست داشت در بطن مردم و با مردم باشد.

علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه ستادی برگزاری سومین سالگرد شهادت حاج قاسم در استان کرمان فعال و برای برگزاری برنامه‌ها و مراسم در این ایام برنامه‌ریزی کرده است، گفت: برنامه‌های رسمی در استان کرمان از دوازدهم دی‌ماه شروع می‌شود.

وی با بیان اینکه برنامه‌های گلزار شهدای کرمان از پنجشنبه شب آغاز شده و موکب‌ها نیز فعالیت جدی خود را آغاز کرده‌اند، افزود: قبل از اینکه فعالیت رسمی و برنامه‌های سومین سالگرد در استان کرمان آغاز شود، از روزهای قبل شاهد حضور سیل زائران داخلی و خارجی مرقد مطهر شهید سلیمانی هستیم.

برپایی ویژه برنامه لحظه شهادت حاج قاسم سلیمانی در گلزار شهدای کرمان

سرهنگ محمد زمانی، با بیان اینکه برنامه‌های گرامیداشت سومین سالگرد شهادت سیدالشهدای جبهه مقاومت سپهبد‌ شهید قاسم سلیمانی در استان کرمان در چندین بخش مختلف برنامه‌ریزی شده است، اظهار داشت: بخش اول برنامه‌ها در گلزار شهدای کرمان و در جوار مرقد مطهر حاج قاسم است.

وی با اشاره به اینکه ویژه برنامه‌های گلزار شهدای کرمان با دعای کمیل هشتم پنجشنبه شب آغاز شده و در ادامه صبح جمعه دعای ندبه را در این مکان مقدس داشتیم، بیان کرد: روزانه صبح و عصر در گلزار شهدای کرمان برای زائران داخلی و خارجی مرقد مطهر حاج قاسم ویژه برنامه‌هایی پیش‌بینی شده است.

رئیس ستاد ترویج مکتب شهید سلیمانی استان کرمان با از برگزاری ویژه برنامه لحظه شهادت سیدالشهدای جبهه مقاومت حاج قاسم سلیمانی در گلزار شهدای کرمان خبر داد و گفت: این برنامه ساعت 1:20 و با حضور مهدی رسولی یکی از مداحان مطرح کشوری برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه بخش دوم برنامه‌ها در بیت الزهرای حاج قاسم در حال برگزاری است، افزود: روزانه صبح و عصر برنامه‌های محوری خوبی در این مکان پیش‌بینی شده است.

زمانی با اشاره به اینکه بخش سوم مراسم ما در مساجد کرمان است، بیان کرد: ویژه برنامه "هر شب یک مسجد" را در این ایام در مساجد کرمان داریم و هر شب با حضور اقشار مختلف مردم در یک مسجد یک ویژه برنامه‌ای به این مناسبت برگزار می‌شود.

وی از برگزاری برنامه محوری پیاده‌روی راهیان مقاومت در کرمان خبر داد و گفت: این ویژه برنامه 13 دی‌ماه از ساعت 12 ظهر از ابتدای خیابان شهدا چهارراه انقلاب به سمت گلزار شهدا برگزار می‌شود. / تسنیم

کد خبر : 62546

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha