دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

استاندار کرمانشاه:

گردشگری می‌تواند پیشران توسعه کرمانشاه باشد

استاندار کرمانشاه گفت: با توجه به ویژگی‌های تحول آفرین گردشگری و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های تاریخی، مذهبی، فرهنگی و شهری کرمانشاه، این صنعت می‌تواند به عنوان یک پیشران، دیگر حوزه‌های این شهرستان را به حرکت درآورد.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، دکتر محمدطیب صحرایی در نشست کاری با فرماندار شهرستان کرمانشاه و معاونین و مدیران این مجموعه عنوان کرد: بیش از نیمی از جمعیت استان در کلانشهر کرمانشاه ساکن هستند و به همین دلیل از اهمیت ویژه‌ای برای برنامه‌ریزی‌های کلان برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: این کلانشهر برای قرار گرفتن در مسیر تحول و رونق اقتصادی و فرهنگی نیازمند انتخاب یک محور به عنوان پیشران برای پیشرفت است.

صحرایی تاکید کرد: در گام اول فرمانداری کرمانشاه می‌تواند برای ایام نوروز برنامه‌های خلاقانه و رونق آفرین بسیاری را با همکاری میراث فرهنگی و شهرداری حول محور گردشگری برنامه‌ریزی کند. 

 استاندار کرمانشاه گفت: بسیاری از شهرهای بزرگ کشور مانند اصفهان و تبریز از ظرفیت اماکن تاریخی دوران مشروطه و یا بناهای منتسب به مشاهیر و بزرگان در رونق گردشگری شهری بهره‌های بسیاری برده‌اند و کرمانشاه هم از ظرفیت‌های بسیار خوبی در این حوزه برخوردار است که باید از آن‌ها برای رونق شهر استفاده کنیم.

وی همزمانی تعطیلات نوروز و ماه رمضان را یک فرصت برای ایجاد رونق در شهر کرمانشاه دانست و گفت: می‌توان پاتوق‌های فرهنگی مناسبی برای استفاده مردم کرمانشاه و گردشگران از افطار تا سحر تدارک دید.
 
صحرایی ساماندهی محلات حاشیه‌ای را اولویت مهم کاری دیگر برشمرد و گفت: می‌توان از برنامه‌ای که برای ساماندهی محله آقاجان در حال انجام است، متناسب با فضای فرهنگی و ویژگی‌های جمعیتی، به عنوان الگویی برای دیگر محلات حاشیه‌ای بهره گرفت.

وی همچنین بر استفاده از ظرفیت قرارگاه‌های محرومیت‌زدایی و نیروهای جهادی برای ساماندهی محلات حاشیه‌ای تاکید کرد.

مقام عالی استان گفت: ساماندهی زباله گردها و معتادان متجاهر هم موضوع دیگری است که باید مورد توجه جدی فرماندار کرمانشاه قرار گیرد.   

وی همچنین از برنامه‌های کوتاه مدت و کاربردی برای تنظیم قیمت و عرضه مناسب برخی کالاهای مهم سبد خانوار خبر داد و گفت: جهاد کشاورزی با همکاری معاونت اقتصادی استانداری با هدف منطقی کردن قیمت گوشت قرمز در کرمانشاه و ساماندهی کشتارگاه‌ها و میدان عرضه دام، یک برنامه تدوین کرده که قرار است با رفع موانع اجرایی شود.

صحرایی افزود: بر اساس این برنامه در پنج نقطه کرمانشاه مکان‌هایی برای عرضه مستقیم گوشت قرمز با قیمت مناسب بدون دخالت واسطه‌ها تعیین خواهد شد.

وی کشتار گوسفند زنده در کنار خیابان‌ها را تهدیدی برای سلامت مردم دانست و گفت: قرار است مشابه ایام عید مبارک قربان، دو مرکز عرضه دام زنده در سطح شهر دایر شود و با نظارت دامپزشکی و به شکل بهداشتی پس از ذبح گوسفند، لاشه آن را تحویل مردم دهد.

استاندار عنوان‌ کرد: همچنین میدان‌هایی برای عرضه مستقیم گوشت مرغ، میوه و دیگر مایحتاج ضروری راه اندازی می شود تا مردم در کوتاه مدت شاهد یک سامان مناسب در این حوزه باشند. / ایسنا

کد خبر : 62567

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha