شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

امام جمعه کرمانشاه:

قدردان خدمات سپاه هستیم

امام جمعه کرمانشاه گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همواره در تمام بحران‌های طبیعی و غیرطبیعی برای خدمت‌رسانی به مردم پای کار بوده است و ملت نجیب ایران قدردان این زحمات است.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه رهبر انقلاب اسلامی راه مأیوس کردن بدخواهان از دشمنی، قوی شدن ایران دانست و گفت: امام خامنه‌ای بالا بردن رشد فکری جامعه را از جمله مأموریت‌های مداحی برشمردند و گفتند در مداحی علاوه بر معرفت‌آموزی، برانگیختن احساسات نیز وجود دارد. البته احساس بدون تعقل سودمند نیست اما ویژگی بی‌بدیل معرفت‌آموزی در متون شیعی این است که علاوه بر احساسات، عمق معرفتی مخاطب را نیز افزایش می‌دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به اینکه به گفته مقام عظمای ولایت مداحان باید به روز باشند و نمونه‌های واقعی جهادگران عرصه تبیین باشند اظهار کرد: جهاد تبیین حق و پیروز و جبهه باطل شکست می‌خورد.

وی با اشاره به اینکه همواره امام خمینی ره می‌فرمودند بازوی سپاهیان را بوسه می‌زنم عنوان کرد: پارلمان اروپا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تروریست خوانده زیرا سپاه یک حق و واقعیت بزرگ است.

علما با اشاره به اینکه سردار سلیمانی یک فرد سپاهی واقعی بود و مشاهده کردید که چه خیل عظیمی از مردم برای تشییع پیکر او حاضر شدند عنوان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همواره در تمام بحران‌های طبیعی و غیرطبیعی برای خدمت‌رسانی به مردم پای کار بوده است و ملت نجیب ایران قدردان این زحمات است.

امام جمعه کرمانشاه به برنامه‌های مناسبتی پیش‌رو اشاره کرد و گفت:سوم بهمن‌ماه ولادت امام محمد باقر علیه السلام و آغاز ماه رجب است و باید سعی کنیم از ماه رجب، شعبان و رمضان حداکثر استفاده معنوی را ببریم.

وی با اشاره به اینکه ششم بهمن‌ماه سالروز حماسه مردم آمل است گفت: باید قدرت دولت و ملت ایران روز به روز افزایش یابد و زمانی که این قدرت برای ما اقتدارآفرینی کند دشمن نمی‌تواند دست از پا خطا کند و به تعبیر سردار سلامی ایران روی اقیانوسی از موشک قرار گرفته است. / تسنیم

کد خبر : 62575

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha