شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

وزیر علوم :

دستاوردهای علم و فناوری انقلاب اسلامی در ایام دهه فجر تبیین می شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با هماهنگی صورت گرفته با شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، روسای دانشگاه‌ها در ایام دهه فجر به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه، دستاوردهای علم و فناوری کشور پس از انقلاب اسلامی را تبیین می کنند.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس به نقل از  روابط عمومی  وزارت علوم، دکتر محمد علی زلفی گل در نشست بررسی برنامه های گرامیداشت دهه فجر  وزارت علوم و دانشگاه‌هاکه با حضور سید نظام الدین موسوی رئیس ستاد  دهه فجر انقلاب اسلامی و معاونان و مشاوران وزیر علوم  در سالن شهدای جهاد علمی این وزارت برگزار شد؛ برخی از برنامه های وزارت علوم و دانشگاهها  برای بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تشریح کرد.

وزیر علوم استفاده از هنر را برای بیان ارزش های انقلاب اسلامی و به تصویر کشیدن دستاوردهای این انقلاب مردمی از سویی و برگزاری باشکوه جشن های پیروزی انقلاب از سویی دیگر مهم دانست و تاکید کرد از هم اکنون برای استفاده از ظرفیت دانشکده های هنر دانشگاه‌ها برنامه ریزی شود.

دکتر زلفی گل گفت: در نمایشگاه‌هایی که در سطح دانشگاه‌ها برگزار می شود از آثار ادبی و هنری اساتید دانشگاه‌ها و سایر دانشگاهیان استفاده شود و تجلیل از  اساتید و کارکنان پیشکسوت دانشگاه‌ها  و بازنشسته ها یکی از بخش های اصلی برنامه ها باشد .

وی ایام الله دهه فجر را فرصت مناسبی برای برقراری مجدد پیوند دانشگاه با دانش آموختگان دانست و گفت: در  برنامه های دهه فجر از فارغ التحصیلان ده سال اول هر دانشگاهها دعوت شود و در دانشگاههایی که تعداد زیاد است برنامه به شکل دانشکده ای برنامه‌ریزی شود.

 وزیر علوم مشارکت دانشجویان و بویژه تشکل های  اسلامی دانشجویی را یک اصل در برنامه های دهه فجر دانست و از روسای دانشگاه‌ها خواست از هم اکنون با تشکل های دانشجویی اسلامی نشست هماهنگی برگزار کنند.

زلفی‌گل به ظرفیت بالای هیئت های مذهبی داخل دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: همانگونه که این هیئت ها در برنامه اربعین عملکرد مهمی داشتند می توانند به برنامه های گرامیداشت دهه فجر نیز کمک کنند.

وزیر علوم برپایی نمایشگاه دستاوردهای شاخص و برگزیده دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و مقایسه وضعیت کنونی مراکز آموزش عالی از حیث آموزش، پژوهش و ... با پیش از انقلاب اسلامی را  از برنامه هایی دانست که باید در  ایام دهه فجر در همه دانشگاه‌ها اجرا شود.

وی افزود: با استفاده از فناوری های چند رسانه ای در فضای مجازی و پایگاه اطلاع رسانی موسسات آموزش عالی  هم امکان برگزاری نمایشگاه دیجتال در این موضوع وجود دارد.

گفتنی است معاونان وزیر علوم و معاونین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیز در این نشست حضور داشتنتد و دیدگاه‌های خودرا در خصوص برنامه های وزارت علوم در ایام دهه فجر بیان کردند.

کد خبر : 62577

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha