چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲

پل تاریخی "چهر" هرسین مرمت می‌شود

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان هرسین از اختصاص اعتبار برای مرمت پل تاریخی چهر هرسین خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، اردشیر رشیدی در گفت و گویی، با اشاره به آسیب دیدگی بخشی از پل تاریخی چهر، اظهارکرد: بدنبال بارندگی های سیل آسای نوروز سال 1398 حجم آب رودخانه بسیار بالا آمد و مسئولین وقت به منظور تسهیل در عبور آب و جلوگیری از تخریب پل، بخشی از کناره های آن را تخریب کردند.

وی با اشتباه خواندن تصمیم آن زمان مسئولین وقت، گفت: پل چهر یکی از مقاوم‌ترین پل‌های استان و از طرفی یک پل تاریخی و ثبت ملی شده است و اصلا نیازی به تخریب آن نبود.

رئیس میراث فرهنگی شهرستان هرسین افزود: متاسفانه از آن سال اعتباری به این پروژه اختصاص پیدا نکرد و تنها در مقطعی کناره های پل مرمت شد و مرمت خود پل انجام نگرفت، تا اینکه در سالجاری با پیگیری مدیرکل پیشین میراث فرهنگی استان توانستیم برای آن از منابع استانی اعتبار بگیریم.

وی اعتبار اختصاص یافته به این پروژه را 500 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: باتوجه به ناکافی بودن این میزان اعتبار، با نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی رایزنی هایی داشتیم و مقرر شد که ایشان هم پیگیر افزایش این میزان اعتبار از محل استانی و ملی برای سال 1402 باشد.

رشیدی در خصوص زمان آغاز مرمت پل تاریخی چهر هم گفت: باتوجه به شدت بارش های چند مدت اخیر، باید منتظر بمانیم تا شدت بارش ها کم شود و آن زمان می توانیم برای مرمت پل اقدام کنیم.

پل تاریخی چهر بنایی متعلق به دوره پهلوی اول است. / ایسنا

کد خبر : 62595

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha