شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

یک مسئول:

فاز دوم "فروآلیاژ" کرمانشاه سال آینده استارت می‌خورد

مدیر مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه ابراز امیدواری کرد، عملیات اجرایی فاز دوم کارخانه فروآلیاژ اوایل سال آینده آغاز شود.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، فرید خلیلی در گفت و گویی، با اشاره به تصمیم سرمایه‌گذاران چینی برای اجرای فازدوم پروژه فروآلیاژ که فاز اول آن اواخر سال گذشته در اسلام آبادغرب به بهره‌برداری رسید، افزود: این طرح در فضایی به وسعت ۱۸ تا ۲۰ هکتار و در شهرک صنعتی زاگرس کرمانشاه اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری این طرح حدود ۳۰ میلیون یورو است و آنطور که سرمایه‌گذار اعلام کرده ظرف مدت کمتر از یک سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیر مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه ظرفیت فاز دوم فروآلیاژ را حدود ۳۰ هزار تن در سال برآورد کرد که دو برابر واحد اسلام آبادغرب است و یادآور شد: این پروژه برای ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم ایجاد شغل خواهد داشت.

به گفته خلیلی، فاز دوم فروآلیاژ هم اکنون در مرحله اخذ مجوز سرمایه‌گذاری خارجی بوده و استعلامات آن تا حدودی پیش رفته است.

وی مسئله اصلی این طرح را تامین برق آن اعلام کرد و گفت: پیشنهاد دادیم سرمایه‌گذار در محدوده طرح یک نیروگاه کوچک مقیاس ایجاد کند که هم بتواند برق مجموعه خود را تامین کرده و هم مازاد آن را به فروش برساند.

معاون اقتصادی اداره کل اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری فاز اول پروژه فروآلیاژ چینی‌ها یک پروژه موفق بود، خاطرنشان کرد: در شرایطی که استان‌های دیگر نیز به دنبال جذب این سرمایه‌گذاران بودند تلاش کردیم آنها را در استان ماندگار کنیم.

اواخر سال گذشته فاز اول پروژه فروآلیاژ  به عنوان اولین پروژه سرمایه‌گذاری خارجی کرمانشاه در ۱۰ سال اخیر با سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیون یورو  توسط شرکت فروآلیاژ متحد شرق آسیا به بهره‌برداری رسید.

کد خبر : 62606

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha