شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

قائم مقام وزیر علوم:

یکی از برنامه‌های استعمار، خارج کردن استعدادها از کشورهای جهان سوم است

قائم مقام وزیر علوم در آیین اختتامیه اولین جشنواره علمی شهید چمران که در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد،‌ خارج کردن استعدادها از کشورهای جهان سوم و در حال توسعه را یکی از برنامه های استعمار عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس به نقل از روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، محمد سلیمانی قائم مقام وزیر علوم در سخنانی نقش بسیج اساتید در دانشگاه‌های کشور را چند بعدی عنوان کرد و گفت:‌  دانشگاه محل علم و دانش، معرفت، پژوهش و فناوری است و خوشبختانه اساتید بسیجی در همه این ابعاد وارد شده‌اند و رو به جلو حرکت می‌کنند. همچنین در زمینه دفاع از نظام و انقلاب نیز در جریانات مختلف فتنه، بسیج اساتید نقش محوری داشته است و عملکرد بسیج اساتید در جریانات اخیر نیز بسیار کارآمد و موفق بود.

وی شاگردپروری را یکی از نقش‌های مهم اساتید برشمرد و گفت:‌ ما باید بتوانیم جوانان را در ساختارهای درست عقیدتی، فرهنگی و سیاسی پرورش دهیم و اسلامی کردن دانشگاه‌ها و دوری از غرب‌زدگی را در دستور کار قرار دهیم .

قائم مقام وزیر علوم افزود: یکی از برنامه‌های استعمار، خارج کردن استعدادها از کشورهای جهان سوم و در حال توسعه و سوق دادن آنها به سمت خود در جهت تقویت علمی کشور خودشان است و در این راستا نقش و جایگاه بسیج اساتید بسیار مهم است و باید این موضوع را مد نظر داشته باشد و در جهت شناسایی آسیب‌ها و پیدا کردن برنامه محدودیت‌های علمی و پژوهشی علیه ملت ایران توسط کشورهای غربی و برنامه‌ریزی برای رفع ضعف‌ها، تلاش مضاعف داشته باشد.

کد خبر : 62618

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha