شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲

با تجلیل از خانواده معظم شهدا؛

کنگره بزرگداشت شهدای دانشجوی کرمانشاه به میزبانی دانشگاه رازی برگزار شد +عکس

سومین کنگره بزرگداشت شهدای دانشجو استان کرمانشاه به میزبانی دانشگاه رازی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس،  سومین کنگره بزرگداشت شهدای دانشجوی استان کرمانشاه، ۱۳ اسفندماه ۱۴۰۱ با حضور جمعی از مسئولان، دانشجویان، خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و اقشار بسیج  به میزبانی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه رازی برگزار شد.

در این مراسم، دکتر محمدنبی احمدی رئیس دانشگاه رازی، ضمن خیرمقدم به میهمانان و با تبریک میلاد باسعادت حضرت علی اکبر علیه السلام و روز جوان، در سخنانی اظهار داشت: امروز به برکت خون مطهر شهیدان و ایثار و از خودگذشتگی آنان، مرزهای دفاعی جمهوری اسلامی به آن سوی سوریه، عراق، یمن و لبنان منتقل شده است.

 دکتر احمدی افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران به برکت اسلام عزیز و انقلاب شکوهمند اسلامی در اوج اقتدار قرار دارد و متهم است که به ابرقدرتی مانند روسیه پهپاد می‌دهد این قدرت عظیم در حالی است که در دوران جنگ تحمیلی حتی سیم خاردار برای دفاع از خود نداشتیم.

 وی جمهوری اسلامی ایران ایران را جزو پنج قدرت موشکی دنیا عنوان کرد و افزود: اگر امروز ما معادلات جهانی را تعریف کرده و در برابر ابرقدرتی مثل آمریکا ایستاده‌ایم ، به برکت انقلاب و خون شهدا است.

 دکتر احمدی شرایط کنونی کشور را با دوران دفاع مقدس مقایسه کرد و اظهار داشت:  در دوران دفاع مقدس، پاسداران وطن با تمام وجود به پاسداری از کیان ایران اسلامی مشغول بوده و لحظه‌ای غفلت نمی‌کردند و امروز هم باید چنین باشیم.

 وی رسالت خطیر دانشگاهیان برای روشنگری و جهاد تبیین در جامعه در مقطع کنونی را یادآور شد و بیان کرد: همه ما در شرایط کنونی تکلیف داریم که در برابر توطئه‌های دشمنان ایستادگی کرده و در جامعه و حتی در جمع‌های خانوادگی روشنگری کنیم.

 رئیس دانشگاه رازی تأکید کرد: امروز این احساس در جامعه وجود ندارد که ما درگیر جنگ با دشمنان هستیم، لذا اگر روشنگری و تبیین نکنیم چه بسا دشمنان ذهن جوانان ما را شستشو داده و حقایق را بگونه‌ای دیگر بیان کنند.

 دکتر احمدی با اشاره به موضوع مسمومیت دانش آموزان گفت: از حدود سه ماه پیش مواردی از مسمومیت دانش آموزان در چندین مدرسه دخترانه در شهرهای قم و پس از آن بروجرد و تهران رخ داد که هنوز بینش درستی در مورد این وقایع نداریم و باید روشنگری شود.

 وی ادامه داد: تمام هدف و برنامه دشمنان در قضیه مسمومیت دانش آموزان این است که این رخداد را با اغتشاشات اخیر کشور گره زده و از این اوضاع به نفع خود و برای ضربه زدن به اسلام و انقلاب سود ببرند.

 همچنین آقای امجدیان مسئول بسیج دانشجویی استان کرمانشاه نیز اظهار داشت: امروز شاهد برگزاری کنگره ۸۶ شهید دانشجو استان کرمانشاه برای سومین بار هستیم که همزمان با سالروز میلاد حضرت علی‌اکبر(ع) و روز جوان در آمفی تئاتر دانشکده ادبیات، دانشگاه رازی در حال برگزاری است.

 وی زنده نگه داشتن یاد شهدای دانشجو و معرفی شهدای دانشجو به نسل دانشجوی امروز را از اهداف این کنگره دانست و افزود: ترویج گفتمان شهدای دانشجو از دیگر اهداف این کنگره است.

 ادامه این همایش با خاطره گویی حجت الاسلام حمیدرضا مهدوی ارفع از راویان دوران دفاع مقدس همراه بود و در پایان نیز از خانواده شهدای دانشجو در استان تجلیل به عمل آمد.

 

کد خبر : 62621

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha