شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

در یادداشتی از دکتر تورج زینی وند؛

مسمومیت‌های سریالی؛ فتنه‌ای جدید برای تداوم چرخه اعتراضات

سناریوی مسمومیت‌های سریالی در برخی مدارس؛ دور تازه‌ای از تلاش «عناصر ضد انقلاب» و «وطن فروش» برای سلب آرامش از خانواده‌ها و ایجاد ناآرامی و اضطراب در محیط‌های آموزشی است.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، سناریوی مسمومیت‌های سریالی در برخی مدارس؛ دور تازه‌ای از تلاش «عناصر ضد انقلاب» و «وطن فروش» برای سلب آرامش از خانواده‌ها و ایجاد ناآرامی و اضطراب در محیط‌های آموزشی است.

به یقین ایجاد تنش در محیط‌های آموزشی در کشور، به ویژه مدارس و دانشگاه‌ها، به منظور تعطیل نمودن موتور محرکه و پیشرفت کشور است.
عناصر ضدانقلاب این بار، نوک پیکان را متوجه مدارس و به هدف ایجاد اعتراض در میان قشری نموده‌اند که رسالت اصلی آنان کنش آموزشی است نه سیاسی؛ لذا برای به صحنه آوردن این قشر خاموش در حوزه سیاسی و اعتراض اجتماعی، فکر پلید دیگری را طراحی و اجرا نموده اند تا علیرغم شکست‌های پی در پی با یک «تنفس مصنوعی» در کف خیابان و روزمره مردم باقی بمانند.
اگرچه هنوز از سوی منابع دولتی، به صورت رسمی و مستند، گزارشی از عوامل پشت پرده این حوادث منتشر نشده است، اما تأمل در جوّ رسانه‌ای و موج سواری عناصر ضد انقلاب و غربگرا چند نکته زیر را بر ما روشن می‌کند:
۱. این حوادث موج تازه‌ای از سریال‌های سمی دشمنان و معاندان است که در حوادث و اغتشاشات اخیر کشور، «ناکام» و «شکست خورده» به اردوگاه خویش پناه برده‌اند.
۲. مسمومیت کودکان و دانش آموزان معصوم، «ماهیت غیر اخلاقی»، «هویت پنهان»، «کثیف» و «ضد انسانی» این عناصر را برملا می‌کند تا مدارس و دانشگاه‌های کشور را به سمت و سوی التهاب و «اعتصاب» بکشانند.
۳. همزمانی این حوادث با جنگ اقتصادی و ارزی، بُعد دیگری از «جنگ ترکیبی» دشمنان علیه ملت شریف ایران را برملا می‌کند.
۴. متهم نمودن نظام جمهوری اسلامی به این کار (مسمومیت کودکان و دانش آموزان)، تلاشی تازه برای «ایران هراسی» و «انتقام گرفتن» از نظام آموزشی، فرهنگی و سیاسی کشور است.
به هرحال، به قول آن فعال فرهنگی در فضای مجازی (احمد قدیری)؛ اهداف اساسی و عمده این پروژه فرهنگی و سیاسی عبارتند از؛
۱. باز تولید مهسا امینی و شارژ اغتشاشات.
۲. تعطیلی مدارس و هل دادن دانش آموزان به فضای مجازی.
۳. تمرین و عادی سازی اعتصابات صنفی و سراسری.
۴. افزودن جمعیت دانش آموزان و والدینشان به اعتراضات خیابانی.
این «مکر» و «کید» دشمنان نیز به خودشان برمی‌گردد و انتظار می‌رود مسوولان با «پیگیری دقیق» و «اطلاع رسانی مستمر» از نگرانی خانواده‌ها بکاهند و ضمن ریشه یابی سریع این حوادث، عاملان و مسببان آن را «شناسایی» و «محاکمه» کنند.

کد خبر : 62622

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha