پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲

معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد:

همایش ملی مهارت‌افزایی، هدایت شغلی و صلاحیت حرفه‌ای در آموزش عالی کشور برگزار می‌شود

معاون پژوهشی وزارت علوم اعلام کرد: همایش ملی مهارت‌افزایی، هدایت شغلی و صلاحیت حرفه‌ای در آموزش عالی به منظور توسعه ارتباط دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها با جامعه و صنعت و افزایش توانمندی و مهارت دانشجویان و دانش‌آموختگان در خرداد‌ماه سال ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، دکتر پیمان صالحی اظهار داشت: همایش ملی مهارت­‌افزایی با مشارکت دانشگاه جامع علمی کاربردی، دانشگاه فنی و حرفه­ای، سازمان سنجش آموزش کشور، مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و  برخی دیگر از دانشگاه­‌ها و موسسات آموزش عالی کشور و با هدف تقویت مهارت دانشجویان و دانش‌­آموختگان دانشگاهی برگزار می­ شود.

وی با تاکید بر اینکه حضور همه جانبه مراکز علمی و اجرایی در این همایش می تواند زمینه‌­ساز همکاری و بهبود و ارتقاء توانمندی­های شغلی دانشجویان و اثربخشی آن­ها در محیط کار باشد گفت: یکی از اهداف همایش ملی مهارت افزایی، هدایت شغلی و صلاحیت حرفه ای در آموزش عالی کشور، معرفی و مستندسازی تجارب برتر در زمینه مهارت افزایی و هدایت شغلی است.

صالحی گفت: برگزاری چنین همایش­‌هایی موجب شناسایی ظرفیت­های بازار کار و اولویت­بندی آن­ها و انطباق برنامه­‌های درسی با نیاز بازار کار است

 صالحی در پایان اظهار داشت: ایده‌های نوین و برگزیده در این همایش می‌تواند موجب بهبود همکاری‌های بین مراکز علمی و اجرایی در جهت افزایش مهارت­های عمومی و تخصصی دانشجویان شود.

تلفن : 82233571-021
آدرس ایمیل: industry@msrt.ir
اطلاعات بیشتر در سایت: https://b2n.ir/saajed

لازم به ذکر است علاقه­مندان تا 6 اردیبهشت ­ماه سال 1402 برای ارسال ایده به دبیرخانه همایش ملی مهارت­افزایی مهلت دارند. علاقه مندان به ارسال ایده می توانند فرمت مربوطه را از سایت همایش دانلود نمایند.

کد خبر : 62638

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha